Model walca konnego - Skala 1:20 - Opracowanie własne. - Astra28 - Strona HOBBYSTYCZNA

STRONA HOBBYSTYCZNA
Przejdź do treści

Menu główne:

Model walca konnego - Skala 1:20 - Opracowanie własne.

Niniejszym chciałem Wam pokazać moje najnowsze dzieło. Jest to walec konny, jaki używany był przez drogowców pod koniec XIX i na początku XX wieku. Walec ten służył do utwardzania dróg gruntowych, wyrównywania gruntu pod układanie kostki brukowej oraz innych prac ziemnych. Jego odnowiony oryginał miałem okazję oglądać podczas jednej z wizyt w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Maszyna bardzo mi się spodobała i już od dłuższego czasu miałem zamiar wykonać ten model. Moje zapędy wyhamowywał jedynie brak odpowiednich figurek koni. Jednak udało mi się zdobyć takie figurki w niemieckim ALDI-ku, więc budowa ruszyła. Oryginał wygląda tak:

Oryginał wygląda tak:

Oto moja wersja tego walca:

Tak natomiast wygląda sam walec oraz niektóre jego detale. Zdaję sobie sprawę, że trochę spaprałem walca doklejając do niego piasek. Wydaje mi się, że lepiej to wyglądało jak było tylko pobrudzone washami i pigmentami, ale niestety już się trzyma i po ptokach. Będę miał nauczkę na przyszły raz.

Najwięcej problemów miałem z rozszyfrowaniem budowy uprzęży konnej. Niby w necie miliony fotek da się odszukać, ale typów jest tak wiele, że ciężko mi było wyszukać kompletu zdjęć jednej uprzęży, takich, które pozwoliłyby mi na w miarę poprawne jej odwzorowanie. Z pomocą przyszło samo Muzeum Drogownictwa stawiając przy walcu dwa sztuczne konie, ale w prawdziwej uprzęży. Na szczęście akurat wtedy miałem zaplanowane wakacje w okolicy i nie było problemu z naocznym zapoznaniem się z tym sprytnym wynalazkiem. Poniżej efekty moich zmagań z materią.

Zapraszam na Facebook'a
Napisz do mnie:
astra28@wp.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego